החזון שלנו

המגזר החרדי מונה בקירוב 13% (כ-1.3 מיליון איש) מאוכלוסיית מדינת ישראל. לפי הערכות הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, החברה החרדית צפויה להכפיל את גודלה עד 2050. משכך פיתוח ושילוב המגזר החרדי בחברה הישראלית הוא מאתגריה החשובים של מדינת ישראל. קידום מדיניות ייעודית עבור החברה החרדית הוא מהכלים החשובים בשילוב החברה החרדית בשוק העבודה, בשיפור רווחת חיי הפרטים במגזר, ובסוגיות חברתיות נוספות.

תנאי הכרחי לפיתוח מדיניות יעילה הוא בסיס עובדתי אמין ומקיף. פרויקט מרכז הנתונים שואף לתת את המענה המקיף והמדויק ביותר בכל הקשור למדיניות עבור המגזר החרדי. פיתחנו את מרכז הנתונים במטרה שיהווה כלי מרכזי ואף הכרחי בארגז הכלים של מקבלי ההחלטות ברמה הארצית, והעירונית במגזר הציבורי, הפרטי והשלישי.

חוזקו של מרכז הנתונים נובע מהתבססות עיקרית על נתונים מנהליים (נתונים רשמיים של המדינה ברמת הפרט) וזיהוי מדויק (מבוסס אלגוריתם) של האוכלוסייה החרדית וזרמיה ברשומות ממשלתיות. בשיתוף פעולה עם הלמ”ס יצרנו לוחות המבוססים על רשומות פרט במדינת ישראל, בכך אנו יכולים לתת תמונה מהימנה ומקיפה ומענה לסוגיות הנוגעות לאוכלוסיות שאינן זוכות לייצוג או רמת פירוט מספקים בסקרים ואף לשקף ממצאים ונתונים שאינם זמינים במקורות אחרים. בנוסף על רובד הרשומות המנהליות, הוספנו את המידע המקיף ביותר הקיים בסוגיות רכות שעבורן אין מקור מנהלי באמצעות סקרים ייעודיים ועיבודים מתקדמים למקורות חיצוניים אחרים.

מרכז הנתונים מנגיש למשתמשים באופן מקוון ואינטראקטיבי עושר נתונים חסר תקדים אודות המגזר החרדי על זרמיו השונים – ומספק מענה למגוון רחב של שאלות מחקר ומדיניות בתחומים רבים, לפי פילוחים שונים וברזולוציה גבוהה.

נשמח לשמוע מכם!

הצוות שלנו פועל לשיפור והרחבת מרכז הנתונים בכל עת.
אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בכל שאלה שעולה, ולשתף אותנו בהערות ובקשות אודות מרכז הנתונים

לכל שאלה, שיתוף פעולה או תיאום פגישה

נשמח לשמוע מכם!

הצוות שלנו פועל לשיפור והרחבת מרכז הנתונים בכל עת.
אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בכל שאלה שעולה, ולשתף אותנו בהערות ובקשות אודות מרכז הנתונים